A Cziffra György Fesztivál művészeti vezetője, Liszt és Kossuth-díjas zongoraművész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
Balázs János Liszt-és Kossuth-díjas zongoraművész, Magyarország Érdemes művésze 16 éves kora óta része a hazai koncertéletnek – ekkor nyerte meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyt, melyet az egyetem befejezéséig további 5 jelentős versenyen aratott győzelem – közte a senlis-i Cziffra zongoraverseny – és számos elismerés követett, úgymint többek között a Prima díj, a Gramofon-díj és a Bartók Rádió Zenei díj. Nemzetközi kitüntetései közül kimagaslik az ECHO Rising Star „Évad Művésze” díj, a Young Steinway Artist cím és a lengyel állam kitüntetése, melyet Frederic Chopin összes művének előadásáért ítéltek oda számára.
Az elmúlt években a világ számos jelentős koncerttermében fellépett, úgymint a bécsi Konzerthaus, a londoni Barbican Centre, az amszterdami Concertgebouw, a londoni Cadogan Hall, a párizsi Cité de la Musique, a birminghami Town Hall & Symphony Hall, az athéni Megaron, a kölni Filharmónia, a barcelonai Palau de la Música Catalana, a stockholmi Konserthuset, a Konzerthaus Dortmund, a Philharmonie Luxembourg, a brüsszeli Bozar, itthon pedig állandó és közkedvelt vendége a Zeneakadémia Nagytermének, valamint a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermének, valamint országszerte telt házas koncertek köthetők nevéhez.
Olyan neves művészekkel és karmesterekkel dolgozott együtt, mint Fischer Iván, Eötvös Péter, Mikko Franck, Charles Dutoit, Pinchas Steinberg, Mischa Maisky, Vásáry Tamás, José Cura, Vadim Repin, Stéphane Denéve, Jukka Iisakkila, Roger Bausier és David Mathues, Takács-Nagy Gábor, Keller András. A Liszt Ferenc zeneművészeti egyetem docense, a Nemzeti Tehetség Központ mentora és a Cziffra György Fesztivál alapítója és művészeti vezetője. A 2021-ben megrendezésre került nemzetközi Cziffra György-emlékév művészeti vezetője, mely eseménysorozat nemzetközileg is magasra pozícionálta a legendás zongoraművész munkásságát.
Repertoárjában több, mint 40 zongoraverseny szerepel, melyeket olyan zenekarokkal adott elő, mint a Concertgebouw Orchestra, a Brussels Philharmonics, az Orchestre de la Suisse Romande, a Stavanger Orchestra, a Royal Philharmonics Orchestra, a Dortmund Philharmonic, az Aspen Philharmonic Orchestra, a Nagoya Symphonic Orchestra és az Orchestre Philharmonique de Radio France.
A Rachmaninov évfordulóhoz kapcsolódva két alkalommal is előadta Rachmaninov összes zongoraversenyét a Nemzeti Filharmonikusokkal és a Concerto Budapest zenekarral, melyet kitörő közönség és szakmai siker övezett.
Eötvös Péter egyetlen zongoraversenyét, a „Cziffra Psodia” című versenyművét Balázs Jánosnak ajánlotta, melyet nemzetközi turnén mutattak be a világ legnevesebb fesztiváljain és koncerttermeiben a szerző vezényletével. Emellett elhivatottan tűzi műsorra a hazai kortárs szerzők művét, Dubrovay László összes zongoraművének előadása és lemezre vétele ezek közül is kiemelkedő.
Kritikusok kiemelik játékmódjának finomságát, a zongora hangszínének elbűvölő sokszínűségét, dinamikai skálájának határtalanságát és lenyűgöző improvizatív és technikai képességét. Gyerekeknek tartott ingyenes klasszikus zenei ismeretterjesztő koncertjeit több mint tízezren látogatták, 2016 óta pedig számos alkalommal adott egyedülálló szabadtéri zongoraestet a Bazilika előtt, bebizonyítva, hogy a klasszikus zene képes ezrek számára maradandó élményt nyújtani. 2021 óta a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja, 2023 óta az intézmény legfiatalabb rendes taggá választott akadémikusa.
A nemzetközi Liszt zongoraverseny, a Long-Thibaud zongoraverseny, a senlis-i Cziffra zongoraverseny és a Virtuózok tehetségkutató műsor állandó zsűritagja, nevéhez több, mint 15 szóló, zenekari és kamara lemez köthető.